Je ontdekt wat generatieve AI precies is, welke tools er zijn en hoe je deze in kunt zetten in jouw onderwijspraktijk.
Programma
Je leert hoe je met de juiste prompt (de vraagstelling) goede resultaten krijgt, van lesideeën en toetsvragen tot creatieve projecten.
Je leert welke AI-tools er zijn en hoe je AI op een verantwoorde manier kunt inzetten. Of je nu nieuwsgierig bent, een beetje sceptisch of al volop aan het experimenteren, deze workshop geeft je handvatten om je verder te ontwikkelen in het gebruik en toepassingen van AI.
Wat gaan we doen?
Je gaat werken met een promptsysteem voor tekst en beelden. Wat het effect is van de output kun je meteen ervaren doordat we tijdens de workshop zelf aan de slag gaan. We werken met herkenbare onderwijssituaties uit het vmbo, zoals:
- AI benutten bij het voorbereiden van lessen;
- AI inzetten voor het differentiëren in opdrachten;
- AI laten helpen bij het maken van een planning;
- Met behulp van AI beeldmateriaal maken.
Waarom meedoen?
Omdat AI niet meer weg te denken is uit het onderwijs van vandaag en morgen.
Jij maakt als docent het verschil hoe leerlingen met AI leren omgaan.
Je ontwikkelt niet alleen AI-geletterdheid, maar ook inzicht in hoe Generatieve AI ingezet kan worden als assistent, simulator, coach en mentor.
Kortom: Deze workshop helpt je om de kracht van AI op een nuchtere, praktische en inspirerende manier te benutten. Je gaat naar huis met nieuwe ideeën en tools die je direct kunt toepassen in jouw onderwijs.
Benodigdheden deelnemers
- Laptop met internet(wifi wordt beschikbaar gesteld).
- Toegang tot een algemene AI tool (gratis of betaald), zoals Microsoft Copilot, ChatGPT, Google Gemini, ed.
Opmerkingen:
Incompany
Tip: Mocht je belangstelling hebben voor Incompany training (op jouw locatie, met een hele groep tegelijk) dan is verspreiding over meerdere dagdelen, bijvoorbeeld enkele middagen, ook bespreekbaar. Neem contact op met de kwartiermaker.